
Hääletamiseks on vaja kõigest kolme eeldust: pead olema piisavalt hull, peab olema piisavalt hea motivatsioon ning piisavalt vähe raha. Minul oli väga hea eesmärk, Elina ja endised elukaaslased süda tänavalt, kes kogunesid 19. oktoobril Taanis, seal, kus Elina 4 kuud rahvaülikoolis õpib. Pealegi oli Elinal tulemas sünnipäev ning seetõttu ei saanud mitte minemisele mõeldagi. Tuli teha endast kõik olenev. Raha mul loomulikult ei olnud, sest reisimine on siin kallis ning vaene vabatahtlik palju ei teeni. Seetõttu tuli valida see "hull" viis reisimiseks - hääletamine.
Tähelepanu, valmis olla, läks!

Ilmselt ei ole ma piisavalt naiivne, et nii pikka teekonda üksi ette võtta ning turvalisuse huvides moositasin Cristi endaga kaasa. Ega ta algul väga tulla ei tahtnudki, kuid üks õige rumeenlane ei saa ju noort neiut üksi ka maanteele lasta ning nii me siis läksimegi kahekesi. Mul oli ostetud Saksamaa kaart, millest hiljem tee peal päris palju abi sai. Selle pealt arvestasime ühe otsa pikkuseks Wormsist Viborgi 1300 km. Veidi arvutades selgus, et suhteliselt raske on seda teekonda ühe päevaga läbida, ertiti kui alustada saame alles lõunast. Seetõttu organiseerisime endale ööbimiskoha Hamburgi ühe internetilehekülje kaudu, kus inimesed vahetavad kontakte teiste reisijate-hääletajatega. Start reedel 19. oktoobril kell 13.24 Wormsist IBO kontorist. Söögiks võtsime kaasa võileivad ja banaanid.
Kõigepealt tuli saada kiirteele ning sealt otse võtta suund üles põhja. Kiirteeni jõudsime suhteliselt ilusti ning seal võttis meid peale üks tore autojuht, kuid peale Frankfurti oleks ta pidanud meid maha panema, aga kiirteedega on kord sellised lood, et alati ei leidu vajalikku bensiinijaama ning tee peal niisama peatuda ei tohi. Seetõttu vahetas ta kiirteed ning nüüd sõitsime hoopis Dortmundi, mitte Hannoveri poole. Õnneks oli suund loodesse ka enam-vähem õige tehes küll väikese ringi.
Liiklusõnnetus

Saksamaa kiirteed on nelja- või kuuerealised, ühes suunas vastavalt kaks või kolm rida ning sõita võib enamasti nii kiiresti kui tahad. Keskmiselt on kiirus umbes 140km/h. Sõit kulges kenasti kuni selleni, kui ühtäkki nägime enda ees terve rodu praktiliselt seisvaid autosid. Ummik võiks selle kohta öelda, kuid tegelikult oli see midagi veel hullemat. 3 tunni jooksul liikusime oma autoga kõigest 500 meetrit. Ootamise ajal jõudsime autojuhiga juttu ajada, tervelt kaks korda kiirtee kõrval pissil käia ning läpakast pool "Helisevast muusikast" ära vaadata. Hiljem nägime, et kiirteel oli toimunud suur rekkaõnnetus ning seetõttu korraldati liiklus ümber. Meile olid need kolm tundi aga otsustava tähtsusega, sest saabus pimedus ning hääletaja jaoks ei ole pimedus kõige meeldivam kaaslane.
Külm öö
Dortmundi jõudes seiklesime veidi linna ümber, kuna seal on palju ristuvaid kiirteid, kuni lõpuks kui kell oli 23.00 jõudsime ühte bensiinijaama, mis asus enne Hamburgi suunas kulgevat kiirteed.


Saksa politsei

Hamburgi jõudsime umbes 12 paiku. Üks hea koht hääletamiseks oli paar meetrit peale kiirtee märki. Mõned autod pidasid kinni, kuid ei läinud õiges suunas. Lõpuks tuli politsei. Arvatavasti oli keegi neile helistanud ning meist teada andnud. Mind pandi ühte bussi ning Cristi teise politsei autosse ning sõidutati veidi edasi teise kohta, kus samuti kiirtee algust tähistav märk. Seekord soovitasid nad selle märgi ees hääletada ning ähvardasid rahatrahviga kui veel kord peaksime nii tegema. Muidu olid politeinikud sõbralikud ning viisakad.
Abivalmis jalgrattur
Ei ole hääletamine midagi nii kerge. Pidevalt pead jälgima, et keegi sind vales kohas maha ei pane või valesse kohta ei viiks. Peale politsei juhtumit palusime ennast ühtedel viia järgmisesse kiirtee bensukasse, kus tõenäosus peale saada on palju suurem. Kui sõitma hakkasime, pöörasid nad aga hoopis teise kiirtee peale. Meil ei olnud enam midagi muud teha peale "pange meid maha" karjumise. Juba fakt, et sa oled vale kiirtee ääres tähendab võimalikku mitmetunnist rännakut õige juurde. Kui me lõpuks sellest autost välja saime, olin ma ülivihane. Ilmselt kõige raskem hetk selle teekonna ajal. Enne olime nii õiges kohas, kuid nüüd oli raske isegi aru saada, kus suunas me edasi peaks hääletama, et Hamburgi tagasi saada. Meist sõitis mööda üks jalgrattur, kes olukorda veidi selgitas ning andis suuna kätte, kuid ütles, et see on ikka väga paha koht, kus me hetkel olime. Möödus tulutu pooltund. Seejärel peatus üks auto ning juhi kohal istus seesama meile juba tuttav jalgrattur. Ta viis meid 15 km edasi kiirtee bensukasse. Suurt tänu väärt tegu oli see. Hääletamisel kõige olulisem ongi asukoht.
Lisan siia kaardi loode piirkonnast - Dortmundist, kus me öösel bensukas passisime, Münsterist, kus Burger King oli ning Hamburgist, kus on näha kaks kiirteed - üks Kieli poole, mis oli õige ning teine, see vale teeots: kaart
Hääletav hollandlane
Edasi kohtasime teel veel ühte Hollandi poolt tulnud taanlast, kellel oli mootoratas katki läinud ning selle tõttu samuti hääletas. Ta pakkus meile kanepit(mida me ei võtnud vastu) ja temaga sai paar autot koos sõidetud. Oli hästi sõbralik muheda olemisega.

Taani valekabanoss

Taani jõudes nägin ma ühte Statoili. Mul oli nii mõnus eestine tunne. Jooksin sisse suures õnnes, et soetada endale hea kodune kabanoss, kuid tuli välja, et nende vorstid siin on hoopis teistsugused, polegi nagu päris. Kuna hind oli ka poole kallim(umbes 65 krooni eesti rahas), siis jäi ost sooritamata.
Saksa neiu bemmiga
Taanis oli vaikselt juba päike silmapiiri taha kadumas ning meil veel 200 km minna. Niisama bensukas hääletades tundus, et jäämegi sinna. Läksime tankimisautomaatide juurde ning ma küsisin ühel neiult, et kas ta sõidab Arhusi poole. Läks õnneks. Ütles küll, et ta muidu kunagi hääletajaid ei võta ning Cristi pidime ka turvalisuse huvides tagaistmele panema. Muide, tegemist oli sakslasega. Küll ta siis otsis oma linnakest GPRsiga. Meie õnneks asus tema linnake kõigest 40 km kaugusel Viborgist - linnast, kus Elina meid ootas. Heas usus otsustasime lõpuni temaga sõita. Neiu kohtus seal oma austerlasest noormehega ning kuna kell oli juba palju, siis otsustasid nad meid Viborgi ära viia. Kummaline oli aga see, et tee peal jõid nad roolis mõlemad šampust ja viskit, mängis tõsine Rammstein ning suitsu tehti ka. Kiirusest ei ole mõtet rääkida, hea, et tervelt kohale jõudsime. Nad olid jah sellised veidi "karvaste" stiilis. Muidu toredad.
Eestlased
Kell 21.00 laupäeva õhtul jõudsime lõpuks Viborgi Rahvaülikoolini. Maja peaukse ees seisid Ivar, Taavi ja Elina ringis ning ei vaadanudki meie poole. Kui nendeni jõudsime, siis pöörasid nad äkki ringi, hakkasid laulma "mis värvi on armastus" ning embasid niii kõvasti, mis oli niii hea. Elina oli hästi sõbralik ning külalislahke, anti süüa ja juua. Cristi läks magama, sest ta oli väsinud, meie pidutsesime üheskoos nagu "Eesti hullud" kunagi. Tore oli üle pika aja jälle eesti keeles rääkida ning eesti keelt kuulda.
Lõpuks edu
Tagasi läksime hommikul juba. Kodulinna Wormsi jõudsime märkimisväärsed 10 tundi kiiremini kui Taani minnes. Saime ühe rekka peale, kes sõitis Lõuna-Saksamaale välja. Pärast seda vedas ka hästi ning lõpuks toodi veel koduukseni ära. Sai ära käidud, rahaline kulu umbes 15 eurot inimese kohta, mis läks söögile. Lõpuks oli hea tunne.